Anasayfa / Sağlık / Kerem Hasanoğlu, Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğüne Getirildi

Kerem Hasanoğlu, Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğüne Getirildi

Kerem Hasanoğlu, bir milyonun üzerinde çocuk doktorunun üyesi olduğu Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörlüğü’ne getirildi. Tüm dünya üzerinde 1 milyondan fazla çocuk doktorunun aktif üyesi olduğu, 140 ülkede faaliyet gösteren ve dünyanın en büyük sağlık kuruluşlarından olan IPA’nın Dış İlişkiler Direktörlüğü’ne Kerem Hasanoğlu getirildi.

Kerem Hasanoğlu, dünyanın en büyük çocuk sağlığı kurumu olan IPA’nın çocuklar konusunda verdiği öneme dikkat çekti. Kerem Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumu bir çocuğun yaşam hakkının her şeyden önemli olduğunu düşünüyor. Çünkü çocuğun yaşam hakkı olmazsa sağlığının da bir anlamı bulunmuyor. Savaştan kaçan çocuklara ev sahipliği yapan Türkiye’nin adını dünyada daha güçlü bir şekilde duyuracağız.

Kerem Hasanoğlu; “Dünya için en önde gelen ve önemsenen kişileriyle görüşmeler yapıyoruz. Projelerimiz de bu şekilde devam edecek. Uluslararası arenada hem Uluslararası Pediatri Kurumu’nun hem de Türkiye’nin faaliyetleri var. Türkiye’nin dünya çapında yürüttüğü faaliyetlerin de bilinirliğini artıracak çalışmalar yapıyoruz. Yaptığımız çalışmalar eski Amerikan Pediatri Başkanı’nın da dikkatini çekti. Ve bu yüzden de önümüzdeki günlerde Türkiye’ye bir ziyarette bulunacağını söyledi. Hep birlikte hareket ederek Türkiye’nin adını uluslararası arenada daha güçlü bir şekilde duyuracağız. Türkiye’nin yaptıklarını daha iyi vurgulayacağız. Başka bölgelerde de birlikte neler yapabileceğimize bakacağız.

Kerem Hasanoğlu Uluslararası Pediatri Kurumu
  • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,958.00 3.62%
  • ethereumEthereum (ETH) $ 3,502.71 3.27%
  • tetherTether (USDT) $ 0.999652 0.12%
  • xrpXRP (XRP) $ 0.491474 1.83%
  • stellarStellar (XLM) $ 0.093251 2.32%
  • holotokenHolo (HOT) $ 0.001867 4.48%
  • ravencoinRavencoin (RVN) $ 0.020532 3.78%